Ege Sektör Gazetesi – UŞAK

UŞAK JANDARMA HAYDİ TİMİ, KAÇAK AVLAMA İLE MÜCADELEDE DENETİM VE BİLGİLENDİRME FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRDİ

UŞAK JANDARMA HAYDİ TİMİ, KAÇAK AVLAMA İLE MÜCADELEDE DENETİM VE BİLGİLENDİRME FAALİYETİ GERÇEKLEŞTİRDİ
20 Kasım 2023 - 20:43

Uşak Jandarma HAYDİ Timi, Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleriyle iş birliği yaparak kaçak avlanmaya karşı önemli bir denetim ve bilgilendirme faaliyeti gerçekleştirdi.

Uşak İl Jandarma Komutanlığı HAYDİ Timi ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü ekipleri, Sivaslı Devlet Avlağı, Karahallı Devlet Avlağı ve Ulubey Devlet Avlağında, 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu kapsamında denetim ve kontroller düzenledi. Avcıların belgeleri ve avlanma yöntemleri incelenerek, herhangi bir eksik belge ya da yasal olmayan avcılık yöntemi kullanılıp kullanılmadığı kontrol edildi.

Denetimler sırasında avcılara, av popülasyonunun dengeli bir şekilde korunması ve av sezonunun kurallara uygun geçmesi için bilgilendirme yapıldı. Sabah saatlerinden itibaren başlayan çalışmalar, gece saatlerine kadar devam etti. Çarşamba günü gerçekleştirilen denetimlerde 25 şahıs kontrol edildi ve 2 kişiye 4915 Sayılı Kara Avcılığı Kanunu’na aykırı olarak avlanmaktan dolayı idari para cezası uygulandı.

Uşak Jandarma HAYDİ Timi, kaçak avlanma ile mücadelede yürüttüğü bu etkili denetim ve bilgilendirme faaliyetleriyle, doğal yaşamın korunması ve avcılık faaliyetlerinin sürdürülebilir bir şekilde gerçekleştirilmesine katkı sağlıyor.

10 KASIM

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız