Ege Sektör Gazetesi – UŞAK

Uşak’ta Yenilenen İsmet Paşa Caddesi Hizmete Açıldı

Uşak’ta Yenilenen İsmet Paşa Caddesi Hizmete Açıldı
21 Kasım 2023 - 17:52

Uşak Belediyesi, İsmet Paşa Caddesi’nde gerçekleştirdiği kapsamlı yenileme çalışmalarını tamamlayarak caddeyi trafiğe açtı. Açılış törenine katılan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bu önemli projenin hizmete girmesi dolayısıyla bir konuşma yaptı.

Bakan Özhaseki, Türkiye’nin bu coğrafyada güçlü olma sorumluluğuna vurgu yaparak, yapılan yatırımların bölgenin sosyal ve ekonomik gelişimine katkı sağlayacağını belirtti. Yenilenen İsmet Paşa Caddesi’nin, Uşak’ın modern ve çağdaş bir şehir olma hedefine önemli bir adım attığını ifade etti.

Konuşmasında kentsel dönüşüm konusuna da değinen Bakan Özhaseki, Türkiye genelinde hızlandırılmak istenen kentsel dönüşüm çalışmalarının kritik bir öneme sahip olduğunu vurguladı. Ancak, bu konuda çekinceleri olanlara seslenerek, “Kentsel dönüşüme karşı değiliz. Belediye başkanlarınıza söyleyin, Allah’ını seviyorlarsa rantsal dönüşüm yapmasınlar ama bir gün olsun kentsel dönüşüm yapsınlar. Hadi yapsınlar da göreyim. Çalışmaya da iş yapmaya da niyetleri yok, bol bol konuşuyorlar” şeklinde konuştu.

Bakan Özhaseki, İsmet Paşa Caddesi’nin yanı sıra eski belediye hizmet binasında açılan Uşak Belediyesi Yöresel Ürünler Çarşısı’nı da ziyaret ederek projeleri yerinde inceledi. Aynı zamanda Uşak Belediyesi Kadın Koordinasyon Merkezi’nde kadınlarla sohbet eden Bakan, yerel yönetimin sosyal ve kültürel alanlara verdiği önemi vurguladı.

10 KASIM

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız