Ege Sektör Gazetesi – UŞAK

UTSO BAŞKANI S. SELİM KANDEMİR, BRÜKSEL’DE “AVRUPA ŞİRKETLER MECLİSİ” TOPLANTISINA KATILDI

UTSO BAŞKANI S. SELİM KANDEMİR, BRÜKSEL’DE “AVRUPA ŞİRKETLER MECLİSİ” TOPLANTISINA KATILDI
17 Kasım 2023 - 21:41

Uşak Ticaret ve Sanayi Odası (UTSO) Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu ile birlikte Brüksel’de düzenlenen “Avrupa Şirketler Meclisi” toplantısına katıldı. Eurochambres üyesi ülkelerden 750 şirketin iştiraki ile gerçekleşen toplantıda, Avrupa iş dünyasının önemli konuları masaya yatırıldı.

Avrupa İş Dünyası Toplantıda Buluştu

UTSO Başkanı S. Selim Kandemir, TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu ve beraberindeki heyet, Brüksel’de Eurochambres üyesi ülkelerden gelen 750 şirketin katılımıyla düzenlenen “Avrupa Şirketler Meclisi” toplantısına iştirak etti. Toplantı, Avrupa iş dünyasının bir araya gelerek önemli konularda görüş alışverişinde bulunduğu bir platform oldu.

Toplantıda Gündemdeki Konular Ele Alındı

Toplantıda, Avrupa iş dünyasının gündeminde yer alan önemli konular ele alındı. Mesleki eğitim, enerji politikaları ve rekabet gücü gibi stratejik meseleler masaya yatırılarak, iş dünyasının ortak çözüm arayışları ve işbirliği fırsatları üzerinde konuşuldu.

Heyet, Önemli İsimlerle Görüştü

Toplantı sonrasında, TOBB Başkanı M. Rıfat Hisarcıklıoğlu’nun liderliğindeki heyet, Eurochambres Başkanı Vladimir Dlouhy, Yunanistan Odalar Birliği Başkanı Ioannis Masoutis, Moldova Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sergiu Harea ve İrlanda Odaları Genel Sekreteri Ian Talbot ile bir araya geldi. Bu görüşmeler, iş dünyası ilişkilerini güçlendirmek ve ortak projeler üzerinde çalışmak adına önemli bir fırsat oluşturdu.

UTSO Yönetim Kurulu Başkanı S. Selim Kandemir, bu tür uluslararası toplantılara katılımın, Uşak iş dünyasının uluslararası arenada daha fazla tanınmasına ve işbirliği imkanlarına olanak sağladığını belirtti.

10 KASIM

Bu sayfanın içeriğini kopyalayamazsınız